Alle TomTom's kunnen dat volgens mij juist als de beste. Bij TomTom kun je invullen wat je wilt, zolang je de
symbolen (graden, punt, ' en ") maar op de juiste plaats zet!
Alle TomTom's kunnen dat volgens mij juist als de beste. Bij TomTom kun je invullen wat je wilt, zolang je de
symbolen (graden, punt, ' en ") maar op de juiste plaats zet!
Alleen moet ik daar bij instellingen ook nog aangeven welke van de drie schrijfwijzen (notaties) ik ga gebruiken.
Bij TomTom hoeft dat niet, zolang je het maar correct invoert.
Bij mijn Tomtom kun je coordinaten in alle formaten invoeren zonder dat je ze om hoeft te zetten. Je komt er via Zoek -> Hele kaart en dan naar beneden scrollen.
Tomtomcoordinateninvoer.jpg (122.07 KiB) 717 keer bekeken
Evert
Hobby Siesta A55 GS Sport, Fiat Ducato 130 MultiJet (2014)
En in aanvulling op het bericht van 't Busje: voordat je hier de coordinaten invult, zie je hier als voorbeeld, daar waar je op dat moment ben.
Als je ergens een coordinaat leest waar bij de tweede coordinaat een minteken voor staat, zet dan de letter W van west ervoor. Minteken werk overigens ook. Wat ik ook gemerkt heb, is dat het gebruik (lees overnemen) van een coordinaat in graden-minuten-seconden, niet lekker werkt in een TT. Steevast zou ik op de verkeerde plek uitgekomen zijn. En vul het in op de exacte manier, zoals TT het voorstelt. Anders gaat het ook mis.
Arie
iets wat ik niet heb, is haast
B = bijnaam: bouwkeet
55 = leeftijd dat het camperen vorm begon te krijgen
0 = gratis
Ik heb daarover een tijd geleden het volgende aan Tomtom gemaild:
Bij het invoeren van de coördinaten van een bestemming stuit ik op twee onvolkomenheden in de software:
1. Bij het invoeren van coördinaten in de vorm van graden, minuten, seconden is het niet mogelijk om decimalen van seconden in te voeren, althans dan kan de TomTom Go 5100 geen bestemming vinden. Als ik dezelfde coördinaten als decimale graden met zes cijfers achter de komma invoer, wordt wel een locatie gevonden.
Bij voorbeeld:
N 37° 5' 44.304 W 8° 20' 11.296" geeft geen resultaat, terwijl 37.095640 -8.336471, wat exact de dezelfde positie is, Naamloze weg, Pera (Portugal) geeft. Normale afronding op hele seconden geeft min of meer de gewenste positie.
2. Waarom is het überhaupt nodig om bij invoer van coördinaten als bestemming nog een locatie te (laten) zoeken, die dan vervolgens als werkelijke bestemming opgegeven moet worden? Bij een bestemming in coördinaten is die bestemming bekend en is het verder niet van belang wat de naam van de locatie is.
en een nietszeggend antwoord gekregen.
Evert
Hobby Siesta A55 GS Sport, Fiat Ducato 130 MultiJet (2014)
Als de aardeomtrek ongeveer 40.000 km is, dan is 1 (boog)sec in coördinaten max een 30-tal m.
De schrijfwijze met een komma in graden, minuten en seconden is niet compatibel met deze methode van coördinaten. Het lijkt me dan ook logisch dan ook logisch dat de tomtom dat niet herkent.
Het is ofwel graden en een getal achter de komma ofwel graden, minuten en seconden.
Met die 30 meter verschil kun je net naast een weg zitten in plaats van erop en Tomtom kan alleen naar posities op wegen navigeren. Een positie midden in een weiland wordt niet als bestemming geaccepteerd.
Evert
Hobby Siesta A55 GS Sport, Fiat Ducato 130 MultiJet (2014)
Op 22 april jl. schreef Swallow:
Vraag, kun je behalve het delen van je locatie (wat wordt aangegeven op hun website) er ook een GPS locatie mee vinden?
Ik gebruik zelf de (android ) app " kaart coördinaten" op zowel mijn tablet als op mijn smartphone.
Met deze app kan ik zoeken op adres maar ook op GPS coördinaten.
Ik heb de coördinaten ingesteld op " graden ".
Denk wel om een komma te plaatsen achter de eerste cijferreeks.
Voorbeeld : 53.12345, 5.12345
Ook kan ik zoeken naar GPS coördinaten door op de kaart te klikken. Dan verschijnt het adres met daarbij de behorende GPS coördinaten.
Deze coördinaten breng ik dan weer in in mijn TomTom Go 750, welke mij keurig op die plek brengt.
Laatst gewijzigd door Skylge40 op wo 25 apr 2018, 19:32, 1 keer totaal gewijzigd.