Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
- Zwerfsteen
- Berichten: 11129
- Lid geworden op: za 17 jun 2006, 16:39
- Locatie: gemeente Albrandswaard
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
- Bijlagen
-
- Knipsel.JPG (79.66 KiB) 676 keer bekeken
Groet,
Leny en Pieter
Leny en Pieter
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Dank voor de uitleg, ja we snappen het en gaan ermee aan de gang.
Gr
Gr
Carpe Diem
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Overigens vind ik het decimale coordinaten formaat veel makkelijker in te voeren op een navi. Geen gedoe met voorloop nullen bijv.
(Ik snap dat je heel soms alleen het andere formaat voorgeschoteld krijgt.)
//Kees.
(Ik snap dat je heel soms alleen het andere formaat voorgeschoteld krijgt.)
//Kees.
A good traveler has no fixed plans and is not intent on arriving. (Lao Tzu)
EuraMobil ProfilaRS 720EB
EuraMobil ProfilaRS 720EB
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Mee eens, maar het is dus maar goed dat je elke navi om kunt schakelen naar een ander formaat.
- Zwerfsteen
- Berichten: 11129
- Lid geworden op: za 17 jun 2006, 16:39
- Locatie: gemeente Albrandswaard
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Had ook zo’n Garmin 660 gekocht. Wat een rotding. Ten eerste die coördinaten. Drie mogelijkheden, maar niet de notaties zoals bv op Park4Night of van de Acsicampings. Ik werk al zo lang met coördinaten, geen probleem maar op die 660 om moedeloos van te worden.
En hoe vaak ik niet verkeerd gestuurd ben.
Probeer de Garminpois eens. Staan er tienduizenden op, maar wel in de taal van het land, niet in het Nederlands of Engels. Dus in Polen, Litauen, etc heb je er niets aan.
Bij terugkomst die Garmin 660 gelijk opgeruimd.
En hoe vaak ik niet verkeerd gestuurd ben.
Probeer de Garminpois eens. Staan er tienduizenden op, maar wel in de taal van het land, niet in het Nederlands of Engels. Dus in Polen, Litauen, etc heb je er niets aan.
Bij terugkomst die Garmin 660 gelijk opgeruimd.
- Zwerfsteen
- Berichten: 11129
- Lid geworden op: za 17 jun 2006, 16:39
- Locatie: gemeente Albrandswaard
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Heb even bij Park4Night gekeken, die gebruik ik trouwens ook, maar de coördinaten die daar staan kan je gewoon in willekeurig welke Garmin dan ook invullen.
Misschien staat er een cijfer achter de komma teveel, dan laat je die gewoon weg.
Je schrijft dat je al zo lang met coördinaten werkt, dan weet je toch ook dat die allerlaatse cijfers achter de komma niet uit maken.
Ik ben wel benieuwd met welk apparaat je dan nu navigeert.
Overigens heb ik geen 660.
Misschien staat er een cijfer achter de komma teveel, dan laat je die gewoon weg.
Je schrijft dat je al zo lang met coördinaten werkt, dan weet je toch ook dat die allerlaatse cijfers achter de komma niet uit maken.
Ik ben wel benieuwd met welk apparaat je dan nu navigeert.
Overigens heb ik geen 660.
Groet,
Leny en Pieter
Leny en Pieter
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Het genoemde probleem schijnt typisch voor de Garmin 660 te zijn. Van andere Garmins heb ik het niet gehoord.Zwerfsteen schreef: ↑do 03 okt 2019, 18:54Ik ben wel benieuwd met welk apparaat je dan nu navigeert.
Overigens heb ik geen 660.
Hoe ik nu navigeer? Met een Samsung tablet met daarop Sygic en , het maakt niets uit, Here, OSMand. Staat ook nog Google Maps op. Tour momenteel door ZuidAfrika en Botswana en die tablet werkt super.
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Verbaast me dat de 660 die beperking mbt coördinaten notatie heeft. Is niet echt iets voor Garmin.
Heb 't hier gechecked op een Zumo 550, Zumo 595, eTrex35 en Fenix 5 Plus (inderdaad, iets anders dan Garmin komt hier' t huis niet in.. ) en op allemaal kan ik elke willekeurige notatie kiezen die ik wil.
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
De 660 biedt 3 notatie mogelijkheden voor de coördinaten. Maar niet de meest gebruikelijke. Zo moest ik met nullen gaan improviseren of een cijfertje weglaten en dat werkte niet. Dwz ik kwam in de buurt van de bestemmingen bv 75 m verder .... aan de andere kant van een riviertje. Om op de juiste plek te komen moest ik dan 10 of 12 km omrijden. Stom, gewoon stom.
Vraag me niet om welke notatie mogelijkheden, want ik ben gelukkig van dat onding af.
Ik heb de 660 gebruikt gedurende 10 weken op een tocht van 10.000 km met zo’n 60 verschillende overnachtingsplekken. Was blij dat ik ook Google Maps bij me had.
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Heb de 660 nu pakweg 10 jaar.
Auto en motor.
Op de motor, 13 jaar de USA , alleen kamperen , 250,000 km, dus alle dagen in weer en wind , regen en hurricane!
Europa pakweg 200,000 km op de motor, kamperen en een enkel hotel.
Alles met voorbereide routes en onderweg routes maken , dagelijks.
Vorig jaar een nugget 2001 gekocht.
11,000 km Scandinavië.
Daarnaast pakweg 100,000 km met de auto.
De Zumo 660 doet het prima.
Ook in groepsverband ( R66 reisleider) nooit problemen. Wel met TToms.
Misschien onkunde
Verstuurd vanaf mijn SM-T813 met Tapatalk
Auto en motor.
Op de motor, 13 jaar de USA , alleen kamperen , 250,000 km, dus alle dagen in weer en wind , regen en hurricane!
Europa pakweg 200,000 km op de motor, kamperen en een enkel hotel.
Alles met voorbereide routes en onderweg routes maken , dagelijks.
Vorig jaar een nugget 2001 gekocht.
11,000 km Scandinavië.
Daarnaast pakweg 100,000 km met de auto.
De Zumo 660 doet het prima.
Ook in groepsverband ( R66 reisleider) nooit problemen. Wel met TToms.
Misschien onkunde
Verstuurd vanaf mijn SM-T813 met Tapatalk
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Hi roma
Als sinds 2006 Garmin-user begonnen met Zumo 550 dan de Garmin 760 camper
En sinds 3 jaar terug een Zumo 390LM op een camper van 7,50m en 4,5t
Je hoeft niets de "improviseren" met nullen want die tellen ook altijd mee als een cijfer
Wel zien dat je de juiste format vooraf selecteert anders werkt het niet
Voorbeeld (nu ff zonder mijn Zumo) dit coördinaat N 51°09'21", E 2°45'58" meestal zo in te geven N 51°09'21", E 002°45'58"
De letter E in een coördinaat verschijnt bij Garmin als de letter O
Als sinds 2006 Garmin-user begonnen met Zumo 550 dan de Garmin 760 camper
En sinds 3 jaar terug een Zumo 390LM op een camper van 7,50m en 4,5t
Je hoeft niets de "improviseren" met nullen want die tellen ook altijd mee als een cijfer
Wel zien dat je de juiste format vooraf selecteert anders werkt het niet
Voorbeeld (nu ff zonder mijn Zumo) dit coördinaat N 51°09'21", E 2°45'58" meestal zo in te geven N 51°09'21", E 002°45'58"
De letter E in een coördinaat verschijnt bij Garmin als de letter O
Festina Lente
Drie essentiële zaken voor geluk in ons leven zijn...
Iets te doen te hebben
Iets om van te houden
En, iets om voor te hopen
Pilote Galaxy G741C semi-automaat , 150pk, 4,5t, 2017
Drie essentiële zaken voor geluk in ons leven zijn...
Iets te doen te hebben
Iets om van te houden
En, iets om voor te hopen
Pilote Galaxy G741C semi-automaat , 150pk, 4,5t, 2017
Re: Coördinaten in onze nieuwe Garmin?
Toch raar.
Heb al 2 jaar een 660. Geen enkel probleem met verkeerd wijzen en/of invoeren van coördinaten. Kan per invoering/coördinaat worden ingesteld.
Had hiervoor een Gamin Nuvi t675. Invoeren/instellen coördinaten hetzelfde als de 660. Slechts 1 x in Frankrijk verkeerd gewezen.
Heb al 2 jaar een 660. Geen enkel probleem met verkeerd wijzen en/of invoeren van coördinaten. Kan per invoering/coördinaat worden ingesteld.
Had hiervoor een Gamin Nuvi t675. Invoeren/instellen coördinaten hetzelfde als de 660. Slechts 1 x in Frankrijk verkeerd gewezen.
Grts Jaap
Tempus Fugit (De tijd vliegt)
Burstner Privilege t695 - 2.3 multijet 130 pk
Weinsberg CaraCompact 600 MEG (Pepper) - 2.0 Blue HDI 165 pk
Knaus Van Ti 650 MEG - 2,0 Blue HDI 130 pk
Tempus Fugit (De tijd vliegt)
Burstner Privilege t695 - 2.3 multijet 130 pk
Weinsberg CaraCompact 600 MEG (Pepper) - 2.0 Blue HDI 165 pk
Knaus Van Ti 650 MEG - 2,0 Blue HDI 130 pk