coördinaten ingeven
coördinaten ingeven
Hoi,
in de campergids europa boek 2017, staan coördinaten. bv N48,68585 W1,367
Als ik deze wil ingeven lukt dit niet, de instelling kom niet overeen met deze wijze van ingeven
Momenteel staat onze gps ingesteld (van fabriek uit) als coördinatennotatie "h ddd° mm.mmmm' " en als datum "WGS-84"
In welke positieweergave instelling hoor hij de staan ?
je kan kiezen uit je 10 keuze mogelijkheden voor de coördinatennotatie en 6 keuz mogelijkheden voor de Datum.
Dus welke positie coördinatennotatie en datum instelling heeft die campergids 2017 ?
Of welke omreken tool kan dit omrekenen bv n48,68585 w1,367 naar een instelling als hierboven ?
heb verschillende geprobeerd maar kom er niet uit.
Misschien kan iemand helpen.
in de campergids europa boek 2017, staan coördinaten. bv N48,68585 W1,367
Als ik deze wil ingeven lukt dit niet, de instelling kom niet overeen met deze wijze van ingeven
Momenteel staat onze gps ingesteld (van fabriek uit) als coördinatennotatie "h ddd° mm.mmmm' " en als datum "WGS-84"
In welke positieweergave instelling hoor hij de staan ?
je kan kiezen uit je 10 keuze mogelijkheden voor de coördinatennotatie en 6 keuz mogelijkheden voor de Datum.
Dus welke positie coördinatennotatie en datum instelling heeft die campergids 2017 ?
Of welke omreken tool kan dit omrekenen bv n48,68585 w1,367 naar een instelling als hierboven ?
heb verschillende geprobeerd maar kom er niet uit.
Misschien kan iemand helpen.
- Aloys
- Site Admin
- Berichten: 19164
- Lid geworden op: zo 11 mei 2003, 19:02
- Locatie: Kampen
- Contacteer:
Re: coördinaten ingeven
Je notatie staat nu op ddd° mm.mmmm (graden, minuten en minuten achter de komma)
Hij moet staan op ddd.ddddd°.
Zoiets.
Dat zijn graden en graden achter de komma (graden = d = degrees in het Engels)
Daarnaast bestaat er nog ddd° mm ss (graden, minuten, seconden. Evt. met seconden achter de komma: dd° mm ss.ss).
Dan is er nóg een dingetje: wanneer je kunt kiezen uit Oost (East) of West, dan kies je West in jouw voorbeeld.
Als je die keuze NIET hebt, dan moet je West ingeven als negatief getal: -1,367 in jouw voorbeeld.
Veel navigatie-apparatuur gaat standaard uit van Noord en Oost (East).
Zijn jouw coördinaten echter van het zuidelijk- of westelijk halfrond, dan moet je er gewoon een minnetje voor zetten!
Ik kom hier uit: https://www.google.nl/maps/place/48%C2% ... .367?hl=nl
Hij moet staan op ddd.ddddd°.
Zoiets.
Dat zijn graden en graden achter de komma (graden = d = degrees in het Engels)
Daarnaast bestaat er nog ddd° mm ss (graden, minuten, seconden. Evt. met seconden achter de komma: dd° mm ss.ss).
Dan is er nóg een dingetje: wanneer je kunt kiezen uit Oost (East) of West, dan kies je West in jouw voorbeeld.
Als je die keuze NIET hebt, dan moet je West ingeven als negatief getal: -1,367 in jouw voorbeeld.
Veel navigatie-apparatuur gaat standaard uit van Noord en Oost (East).
Zijn jouw coördinaten echter van het zuidelijk- of westelijk halfrond, dan moet je er gewoon een minnetje voor zetten!
Ik kom hier uit: https://www.google.nl/maps/place/48%C2% ... .367?hl=nl
Re: coördinaten ingeven
Er zijn verschillende aanduidingen.
De meest gebruikte zijn
Graden-minuten-seconden DDD-MM-SS
Graden-minuten en duizendste van minuten DDD-MM,MMM
Graden en honderdduizendste van graden. DDD,DDDDD
Die campergids gebruikt DDD,DDDDD
Ik zie net dat Aloys sneller was.
De meest gebruikte zijn
Graden-minuten-seconden DDD-MM-SS
Graden-minuten en duizendste van minuten DDD-MM,MMM
Graden en honderdduizendste van graden. DDD,DDDDD
Die campergids gebruikt DDD,DDDDD
Ik zie net dat Aloys sneller was.
Re: coördinaten ingeven
Heb de gps even op bovenstaande gezetCee Pee schreef:
Die campergids gebruikt DDD,DDDDD
Dan heb ik een plaats over in eerste gedeelte en voor 2de gedeeld heb ik 000, en moet 0, zijn
Ik heb dus ook 1 D meer vanachter 6 in plaats van 5 in de gps .....
ik kan de komma niet veranderen, dus ik kwam er niet uit.
Laatst gewijzigd door WIGHER op do 21 sep 2017, 13:48, 1 keer totaal gewijzigd.
- Marco Polo
- Berichten: 27470
- Lid geworden op: za 16 jun 2012, 22:30
- Locatie: Wageningen
Re: coördinaten ingeven
http://www.gpscoordinaten.nl/converteer ... inaten.php
Gebruik ik nu.
Vaak kan je de NAV ook wel omzetten naar andere notaties maar mij is dat nog niet gelukt met ons Garmin inbouw systeem
Gebruik ik nu.
Vaak kan je de NAV ook wel omzetten naar andere notaties maar mij is dat nog niet gelukt met ons Garmin inbouw systeem
Re: coördinaten ingeven
Kan je even een voorbeeld geven hoe je die daar invul, ik kreeg een melding dat niet klopte maar dan in engelsMarco Polo schreef:http://www.gpscoordinaten.nl/converteer ... inaten.php
- Marco Polo
- Berichten: 27470
- Lid geworden op: za 16 jun 2012, 22:30
- Locatie: Wageningen
Re: coördinaten ingeven
Je kunt eventueel voorloop nullen gebruiken als je drie cijfers voor de komma moet plaatsen en of je nu vijf of zes cijfers achter de komma zet maakt niet veel uit, je praat dan nog over een paar meter dus dat zal geen verschil maken.WIGHER schreef:Heb de gps even op bovenstaande gezetCee Pee schreef:
Die campergids gebruikt DDD,DDDDD
Dan heb ik een plaats over in eerste gedeelte en voor 2de gedeeld heb ik 000, en moet 0, zijn
Ik heb dus ook 1 D meer vanachter 6 in plaats van 5 in de gps .....
ik kan de komma niet veranderen, dus ik kwam er niet uit.
Voorbeeldje,
004,345600°N is hetzelfde als 4,3456°N
Re: coördinaten ingeven
Ik was ook wat later dan Aloys maar ik had mijn post al verwijderd.
Toch nog even dit: een punt is geen komma! En andersom vanzelfsprekend ook!
Toch nog even dit: een punt is geen komma! En andersom vanzelfsprekend ook!
Onze avonturen zijn niet meer te volgen op onze website: "Travels and Troubles"
-
- Berichten: 6025
- Lid geworden op: vr 11 mar 2005, 19:08
- Locatie: Best (NBr)
- Contacteer:
Re: coördinaten ingeven
Ik wed dankzij die "punt" ipv een komma
Met vriendelijke groeten / مع تحياتي /With best regards / Mit herzlichen Grüßen, / 敬具,
Peter
Nu met Mazda CX 5 2.0 Luxery uit 2022 met Hobby 495 UL Excellent
TomTom Europe TRUCK 1045 10005 ( thanks Bob)
Peter
Nu met Mazda CX 5 2.0 Luxery uit 2022 met Hobby 495 UL Excellent
TomTom Europe TRUCK 1045 10005 ( thanks Bob)
- Satzat
- Berichten: 1898
- Lid geworden op: di 02 okt 2012, 20:53
- Locatie: Gemeente Loon op Zand
- Contacteer:
Re: coördinaten ingeven
Ik gebruik al jaren een goedkoop 7 inch Chinees apparaat met IGO8 en dat bevalt me uitstekend.
Navigeer bijna altijd op coördinaten. Zoals ze bij een camperplaats op Campercontact staan kan ik ze invoeren, bijvoorbeeld; N 62.09986, E 7.20402
(Geiranger camping).
Met een punt i.p.v. een komma in de coördinaten. Dat werkt perfect en kom altijd precies op de juiste plek uit.
Groeten, Mario
Navigeer bijna altijd op coördinaten. Zoals ze bij een camperplaats op Campercontact staan kan ik ze invoeren, bijvoorbeeld; N 62.09986, E 7.20402
(Geiranger camping).
Met een punt i.p.v. een komma in de coördinaten. Dat werkt perfect en kom altijd precies op de juiste plek uit.
Groeten, Mario
Mario & Anita
Onze reisverslagen op: Maranita.nl
Wij waren met de camper in: België - Denemarken - Duitsland - Engeland - Frankrijk - Italië - Luxemburg - Marokko - Nederland - Noorwegen - Oostenrijk - Polen - Republiek San Marino - Schotland - Slowakije - Spanje - Tsjechië - Zweden
PA3BAI is definitief QRT
Onze reisverslagen op: Maranita.nl
Wij waren met de camper in: België - Denemarken - Duitsland - Engeland - Frankrijk - Italië - Luxemburg - Marokko - Nederland - Noorwegen - Oostenrijk - Polen - Republiek San Marino - Schotland - Slowakije - Spanje - Tsjechië - Zweden
PA3BAI is definitief QRT
-
- Berichten: 6025
- Lid geworden op: vr 11 mar 2005, 19:08
- Locatie: Best (NBr)
- Contacteer:
Re: coördinaten ingeven
inderdaad met een punt en niet met een komma
Met vriendelijke groeten / مع تحياتي /With best regards / Mit herzlichen Grüßen, / 敬具,
Peter
Nu met Mazda CX 5 2.0 Luxery uit 2022 met Hobby 495 UL Excellent
TomTom Europe TRUCK 1045 10005 ( thanks Bob)
Peter
Nu met Mazda CX 5 2.0 Luxery uit 2022 met Hobby 495 UL Excellent
TomTom Europe TRUCK 1045 10005 ( thanks Bob)